Fototapety na szkle – gdzie i jak można je wykorzystać?

Fototapety na szkle – gdzie i jak można je wykorzystać?

Fototapety to rozwiązanie, które cieszy się popularnością już od kilku dobrych lat. Ulubiony obraz w salonie czy wspomnienie wakacji nad łóżkiem w sypialni – takie wykorzystanie tego typu produktów można spotkać w niejednym domu. Okazuje się, że fototapety na wymiar można także położyć w łazience lub kuchni! Jak to możliwe, skoro zapewne będzie tam narażona na wilgoć i wysoką temperaturę? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł, w którym przedstawiamy innowacyjne fototapety na szkle! Daj się przekonać, że warto postawić na nie w swoim mieszkaniu.

Kuchenne fototapety na szkle montuje się najczęściej między blatem a szafkami ściennymi

Kuchenne i łazienkowe fototapety na szkle

Proponowane przez nas fototapety do kuchni na szkle nie tylko będą pełniły funkcje estetyczne, ale także uchronią ściany przed zabrudzeniami. W tym przypadku znacznie wygrywają z modelami laminowanymi, ponieważ szkło dużo łatwiej utrzymać w czystości. Odpryski i plamy wystarczy tylko przetrzeć wilgotną szmatką.
Co ważne – podobnie jak w kuchni – fototapety do łazienki na szkle będą prezentować się doskonale ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Można je dodatkowo podświetlić, co wpłynie na to, że pomieszczenie wyda się bardziej luksusowe i eleganckie. Decydując się na szkło, fototapety 3D także sprawdzą się doskonale. Niezależnie od tego, na jaki obraz na fototapetach na szkle się zdecydujesz, wpłynie to na optyczne powiększenie przestrzeni, gdzie je umieścisz.
Warto również wspomnieć o tzw. fototapetach oszkolnych. Najprościej rzecz ujmując, to grafika zawarta pomiędzy dwoma szklanymi panelami. Przewaga tego rozwiązania jest taka, że wybrany obraz można wymieniać, kiedy tylko się chce, ponieważ między taflami znajduje się otwór. My proponujemy jednak wybór tradycyjnych fototapet na szkle, które sprawdzą się zarówno w przestrzeniach miejskich, jak i w domowym zaciszu.

Fototapety do kuchni na szkle sprawdzą się także w wydaniu sufitowym

Różne rodzaje i zastosowania

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, fototapety do łazienki na szkle – tak samo jak te kuchenne – najlepiej umieścić na szkle hartowanym. Są one na nim właściwie drukowane. Tego typu szkło ma zazwyczaj grubość około 4 mm i charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i zmienne temperatury niż to tradycyjne. Umieszcza się je bezpośrednio na ścianie, najczęściej na kołkach dystansowych. Da się je także przykleić lub przykręcić. By zapobiec prześwitywaniu niechcianych barw, najczęściej pod fototapety do kuchni na szkle montuje się także biały szablon.
Oferowane przez nas rozwiązanie doskonale sprawdzi się także w budynkach biurowych, gdzie ścianki i drzwi szklane często zajmują sporo miejsca. Fototapety do biura umieszczone na szkle na pewno sprawią, że wystrój pomieszczeń stanie się dużo bardziej zadbany i elegancki. Sam zdecyduj, gdzie wykorzystasz podsunięte przez nas pomysły na wykorzystanie fototapet na szkle!