Fototapeta do pokoju młodzieżowego jaki wzór wybrać?

Fototapeta do pokoju młodzieżowego jaki wzór wybrać?

Na pytanie jaka fototapeta będzie najbardziej odpowiednia do pokoju młodzieżowego nie ma chyba dobrej odpowiedzi. I nie chodzi tutaj o urodzaj wzorów (chociaż to też może stanowić małe utrudnienie), ale o bogactwo charakterów docelowych lokatorów urządzanego pokoju. Jednak zamiast podchodzić ze strachem do tematu aranżacji  pokoju nastolatka potraktuj to jak świetną zabawę! Trudny czas dla Twojego nastolatka? Wykorzystaj dekorowanie pokoju jako pretekst, żeby spędzić ze sobą więcej czasu i jeszcze lepiej się poznać! 

Nie możemy powiedzieć Ci jaki wzór fototapety do pokoju młodzieżowego będzie idealny, ale możemy przedstawić Ci wyjątkowe inspiracje! Zobacz jak mało trzeba, żeby pokój nabrał charakteru i był miejscem idealnym do nauki, zabawy i odpoczynku.

Fototapeta do pokoju młodzieżowego – w dobrym stylu

Moda przestała być już przedmiotem zainteresowań jedynie dorosłych. Dziś niejedna nastolatka zna więcej tajników dobierania odpowiedniego stroju i dodatków niż jej mama! Swoje poczucie estetyki chcą pokazywać nie tylko poprzez ubiór, ale także poprzez przestrzeń, w której przyjmują przyjaciół i spędzają dużą część swojego dnia. Fototapeta do pokoju młodzieżowego w tym wypadku powinna być szykowna i stonowana. Postawcie na paryski motyw, jednak niekoniecznie z fotografią wieży Eiffela. Może warto skusić się na delikatny szkic paryskich uliczek?

fototapeta do pokoju młodzieżowego
fototapeta do pokoju młodzieżowego

Postaw na minimalistyczną bazę i stwórz całą atmosferę dodatkami. Gładkie ściany w neutralnych kolorach wystarczą, kiedy na jednej z nich zawiśnie fototapeta. Proste meble w jednym kolorze, jednolita narzuta na łóżko, czy kanapę.  Puchaty dywan w ciepłym odcieniu przy kanapie, czy łóżku sprawi, że pokój będzie przytulny, ale też podkreśli szyk i da wrażenie luksusu. Za to warto przełamać ten spokój ciekawą lampką, stolikiem nocnym, czy wzorzystymi poduszkami.

Popularny też jest motyw lawendy. Często używany składnik do tworzenia kompozycji najpopularniejszych perfum zachwyca nie tylko zapachem.

fototapety do pokoju młodzieżowego z motywem lawendy
fototapety do pokoju młodzieżowego

Nie ograniczajmy się jednak do koloru różowego! Turkus to delikatne, a jednocześnie zdecydowane rozwiązanie do dekoracji pokoju młodzieżowego.

furkusowa fototapeta do pokoju młodzieżowego
fototapeta do pokoju młodzieżowego

3…2…1…GRAMY – muzyczna fototapeta do pokoju młodzieżowego

Muzyka zawsze jest ważnym elementem w życiu, jednak właśnie w okresie młodzieńczym ma na nas największy wpływ! Nasz ulubiony styl wyrażamy na wszelakie sposoby – ubierając się na czarno,  przytwierdzając naszywki na kostkę, i kupując notesy z wizerunkiem ulubionych artystów.  Czy jest jednak lepsze miejsce na wyrażenie siebie, jak swój własny pokój?

 

muzyczna fototapeta do pokoju młodzieżowego
fototapeta do pokoju młodzieżowego
koncertowa fototapeta do pokoju młodzieżowego
fototapeta do pokoju młodzieżowego

Aranżacja tematyczna, czy neutralna ?

Możecie zaszaleć i zaaranżować cały pokój stawiając na jeden motyw. Wiesz, że Twoje dziecko wkłada w swoją pasję całe serce? Wykorzystajcie to! Manga, kultura japońska, sztuki walki, sport, taniec – Ty wiesz najlepiej co zajmuje Twoje dziecko na długie godziny i odciąga od nauki.

fototapeta manga
fototapeta do pokoju młodzieżowego – manga

 

Często jednak jest obawa, że obiekty zainteresowań zmieniają się jak w kalejdoskopie. Pokój nie musi krzyczeć, żeby był ładnym miejscem do odpoczynku i rozwoju. Delikatność i minimalizm sprawdzą się szczególnie w pokoju dziewczynek, ale nie tylko. TYLKO UWAGA! Nie pozwólmy sobie, żeby minimalistyczny wystrój zamienił się w szpitalny! Zadbaj o to, żeby pościel była w delikatne wzorki, nad łóżkiem zawieś plakaty, czy obrazki w ramkach, a na komodzie postawcie plecione koszyczki. To wszystko sprawi, że pokój będzie przytulny, ale nie „zagracony”.

 

plakaty do pokoju młodzieżowego
fototapeta do pokoju młodzieżowego

Dzielcie się z nami efektami!

One Comment

Comments are closed.