Fototapeta do kuchni - aranżujemy serce domu

Fototapeta do kuchni - aranżujemy serce domu

fototapety do kuchni || TOPAGO.eu

Z czym kojarzą Ci się Święta Bożego Narodzenia? Z pewnością wśród pierwszych skojarzeń będzie zapach świeżo upieczonych pierników i dobrze przyprawionego barszczu.  Przypomnij sobie zapach koperku, który mama dodawała do świeżo ugotowanych ziemniaków, kiedy wracałeś na obiad po wakacyjnych wygłupach na podwórku. A może wolisz wspominać to jak rzucałaś się ze swoją siostrą mąką podczas wykrawania maślanych ciasteczek. Te wszystkie wspomnienia wiążą się z jednym z najważniejszych pomieszczeń  naszym domu – z kuchnią. Masz wrażenie, że po macoszemu potraktowałaś jej aranżację? Nic nie szkodzi! Fototapeta do kuchni to świetny sposób, żeby nadać jej nowe życie.

Jaki wzór fototapety do kuchni wybrać?

Fototapety do kuchni to nie tylko sposób na dodanie przypadkowych kolorów i wzorów. Wybierając wzór zastanów się nad tym, czy będzie on stanowić motyw przewodni pomieszczenia, czy raczej będzie neutralnym dopełnieniem. Sama zobacz jaka różnica jest między fototapetą z motywem przewodnim, którym jest bambusowy las, a wzorem, który jest tylko dopełnieniem.

fototapeta do kuchni
fototapeta do kuchni – wybierz najlepszą dla siebie koncepcję

Widok bambusowego lasu, jako fototapeta do kuchni do kupienia

fototapeta do kuchni - motyw marmuru
fototapeta do kuchni – motyw marmuru

 

Pamiętaj o tym, że każdy wzór umieszczony w konkretnej przestrzeni daje konkretny efekt. Wybierając fototapetę do kuchni pamiętaj o tym jakie masz możliwości. Do małych pomieszczeń wybieraj fototapety jasne. Wywoła to złudzenie optyczne, które sprawi, że kuchnia będzie wydawać się większa. Unikaj bardzo wzorzystych i kontrastowych fototapet.

Fototapeta do kuchni – duża czy mała?

Ok, podjęłaś decyzję! Nadszedł czas z zmian. Wiesz już, że chcesz udekorować kuchnię fototapetą. Jednak, jaki rozmiar będzie odpowiedni? Wykorzystać przestrzeń przy stole, czy nad blatem? A może zdecydować się na naklejki z ulubionym cytatem? Odpowiedź jest prosta, chociaż nie rozwiewa wątpliwości – to zależy.

Jeśli Twoje pomieszczenie jest niewielkie to bardzo mało trzeba, żeby sprawiało wrażenie „zagraconego”. Kilka dodatków za dużo i będziesz miała wrażenie, że nic do niczego nie pasuje. Dodatkowo nie będziesz potrafiła określić co należy wyrzucić, żeby przywrócić balans i porządek. W tym wypadku zdecyduj się na delikatny wzór, który będzie stanowić piękną bazę pod dalsze dekorowanie wnętrza. Możesz wybrać też mniejszy format na przykład jako panel między szafki.

fototapety do kuchni
fototapety do kuchni

Jeśli jednak Twoje pomieszczenie wydaje się być aż za duże to spokojnie możesz eksperymentować z drobnymi wzorami, czy ciemnymi kolorami. Możesz wybrać ulubiony motyw nawiązujący do podróży, czy Twoich zainteresowań. Możesz podkreślić jaką kuchnię najbardziej lubisz. Świeże owoce w żywych kolorach pobudzą apetyt, a fototapeta z motywem kawy w kuchni postawi Cię na nogi zanim zdążysz włączyć ekspres.

6_ fototapety do kuchni

8_ fototapety do kuchni
fototapeta do kuchni: DRZEWKO | ROŚLINA | SOWA

9_ fototapety do kuchni

Masz już na oku jakiś ciekawy wzór? A może masz zapisaną kolekcję inspiracji? Podziel się z nami!

My łamiemy zasady i do małej przestrzeni decydujemy się na ciemny panel i ciemne dodatki!

Zrzut ekranu (800)