Fototapeta 3D na sufit optyczne powiększenie pokoju

Fototapeta 3D na sufit optyczne powiększenie pokoju

Masz ochotę odmienić swoje wnętrze, jednak szukasz mało spotykanego rozwiązania, którym zaskoczysz swoich bliskich i znajomych? Pokażemy Ci niekonwencjonalne wykorzystanie niepozornego produktu! Fototapeta 3D to świetny sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Pomyślałaś jednak kiedyś, żeby przykleić ją… na sufit? To świetny pomysł, jeśli chcesz ożywić swoje wnętrze, ale jesteś zwolenniczką nieozdobionych ścian. Wnętrze z fototapetą na suficie wydaje się być wręcz z innego wymiaru! Zobacz, jakie masz możliwości i gdzie świetnie sprawdzą się nasze propozycje.

Fototapeta 3D na sufit jako optyczne powiększenie

Decydując się na wybór foto­ta­pety w celu optycz­nego powięk­sze­nia pokoju, warto pamię­tać o pod­sta­wo­wej zasa­dzie. Jasne kolory dodają objętości, ciemne — ujmują. Łatwo to zapamię­tać, bo reguła ta obo­wią­zuje nie tylko w aranżacji wnętrz — mała czarna zawsze bardziej nas wyszczupli niż białe futerko prawda? ;) Kolor jest więc jedną z pod­sta­wo­wych wytycz­nych, które powin­ni­śmy brać pod uwagę.

Dru­gim ele­men­tem jest wra­że­nie głębi. Wzory, które oparte są na per­spek­ty­wie zbież­nej zawsze będą dawać wra­że­nie, że możemy „wsiąknąć” w ten wzór, jeśli tylko podej­dziemy bli­żej. Czę­sto, aby uzy­skać efekt głębi, lub dodać wię­cej dyna­miki wyko­rzy­stuje się czarno białe pasy, lub wiry. Wyko­rzy­staj taki wła­śnie wzór, jeśli Twoje pomieszczenie urządzone jest w nowo­cze­snym stylu. Pod­kre­śli to wszyst­kie ostre kra­wę­dzie i kon­tra­sty, two­rząc jedną zgraną całość.

Fototapeta 3D na suficie - czarno-biała

Powyżej idealny przykład na to, że fototapeta 3D na sufit może być stylowym i szykownym dodatkiem – oczywiście w połączeniu z odpowiednimi dodatkami.

Witamy na salonach

A może jesteś z tych, którym szyk i elegancja kojarzy się z czymś zupełnie innym niż czarno białym zestawieniem? W tym wypadku nie możemy postawić na nic lepszego niż drewniane i złote wykończenia. Przeglądając inspiracje często trafisz na motyw drewnianych paneli na suficie. To również świetny pomysł na odświeżenie wnętrza i sprawienie, że zbliży się do „wyższych sfer”.

Drewniane sufity - 3 propozycje aranżacji

Przy wyborze wzoru, który ma imitować drewno, musisz zwrócić szczególną uwagę na to, czy na zdjęciu są wyraźnie zarysowane detale takie jak szczeliny między deskami, czy faktura drewna. To właśnie te szczegóły sprawią, że fototapeta będzie dawać efekt prawdziwego drewna. Fototapeta 3D na sufit to jak widzisz nie tylko wykorzystywanie ogromnej głębi, czy perspektywy zbieżnej, ale również korzystanie z realistycznego odwzorowania obiektów!

Fototapeta 3D na sufit do pokoju dziecięcego

Nie ograniczajmy się jednak tylko do salonów i kuchni! Fototapeta 3D na sufit to również idealny sposób na stworzenie wyjątkowego pokoju dla Twojego dziecka! Zainspirowaliśmy się metamorfozą pokoju syna Samanthy, która prowadzi bloga littlebitsofhome.com. Zwróć uwagę jak skonstruowany jest sufit – aby stworzyć wrażenie „wszechogarniającej „przestrzeni kosmicznej wzór został umieszczony również w górnej części ściany.

Fototapeta 3D na sufit w pokoju dziecięcym

Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia? Odważysz się zastosować tak niestandardowe rozwiązanie? Jeśli tak – koniecznie pochwal nam się efektami!